Sutarčių teisė

Mūsų kontora teikia teisines paslaugas dėl sutarčių sudarymo, vykdymo, pakeitimo ir nutraukimo. Jūsų interesų atžvilgiu ruošiame sutartis, taip pat vertiname kitos šalies paruoštas sutartis.

- Teikiame teisinę pagalbą dėl sutarčių pripažinimo negaliojančiomis (dėl suklydimo, apgaulės, smurto, ekonominio spaudimo, sandorio formos nesilaikymo ir t.t.) ar vykdymo.

- Rengiame individualias ir standartines sutartis ar atskiras jų sąlygas.

- Teikiame ekspertines išvadas dėl sutarčių ar atskirų jų sąlygų atitikimo Lietuvos, ES ir/ar tarptautinei teisei bei jų įgyvendinimo galimybių.

- Konsultuojame ir atstovaujame klientus sutarčių sudarymo bei vykdymo metu, teikiame teisinę pagalbą derybose.

- Konsultuojame ir atstovaujame klientus, esant sutarties pažeidimo atvejui.

- Padedame pasirinkti tinkamą iškilusio ginčo sprendimo būdą (derybos, teismas, mediacija).

- Teikiame kitas šiuolaikinio verslo poreikius atitinkančias paslaugas.

Svarbiausi darbai sutarčių teisės srityje

2015-11-12 Advokatų kontora sėkmingai atstovavo medienos prekyba užsiimančią bendrovę (ieškovą) su, kuria vengė atsiskaityti nesąžiningas verslo partneris. Teismas įvertinęs advokatų kontoros argumentus apeliacinės instancijos teismas konstatavo, kad ieškovės ir trečiųjų asmenų sutartiniai santykiai nesiejo, todėl teigdama, kad prekių negavo, taip pat kad teismas privalo ištirti pirkimo pardavimo sutarties dalyką – medienos užsakymo ir perdavimo faktą, atsakovė turėjo nurodyti tuos trečiuosius asmenis, kuriems jos pavedimu mediena būdavo pristatoma (CPK 178 straipsnis). Duomenų apie juos apeliantė nepateikė nei pirmosios, nei apeliacinės instancijos teisme, todėl nėra teisinio ir faktinio pagrindo šalių sutartinius santykius aiškinti kitaip, nei pripažino abi šalys – ieškovė įsipareigojo atsakovei perduoti prekes atsakovės nurodytiems asmenims į atsakovės nurodytą vietą, o atsakovė įsipareigojo ieškovei sumokėti už faktiškai perduotas prekes (CK 6.305 straipsnio 1 dalis). Prekių perdavimą patvirtina trečiųjų asmenų pasirašyti važtaraščiai, išvardinti  ieškovės  išrašytoje PVM sąskaitoje–faktūroje, todėl pirmosios instancijos teismas pagrįstai priteisė iš atsakovės pinigų sumos dalį, kurios pagal šią sąskaitą ji nesumokėjo.